ORTAOKUL

Previous
Next

Bahar Kolejinde 5.- 8. Sınıf 

Sınıflarımız 16-18 kişilik olup,
 
Sınıfların hepsinde akıllı tahta mevcuttur.
 
Öğrencilerimize, ödev saatlerinde kendi branş öğretmeni ile beraber ödevleri yapma imkanı sunuyoruz.
 
Konu anlatımları öğrencilerimizin birden fazla duyusuna hitap edecek şekilde anlatılacak ve öğrencinin pasif dinleyici olmasını önlemek için soru-cevap şeklinde diyaloglarla konu öğrenci tarafından keşfedilip öğretmen ise rehber olarak görev yapacaktır.
 
Her konu sonrasında yapılacak çalışma sayfaları, test gibi uygulamalarla konular pekiştirilerek tam öğrenme gerçekleştirilecektir.
 
Zengin materyallerle matematik,fen bilgisi gibi dersler soyutluktan çıkarılıp somutlaştırılarak öğrenmenin kendiliğinden ortaya çıkması sağlanacaktır.
 
Branş dersleriyle öğrencimiz mekan değişikliği yapacak ve öğrenmeye aynı mekanda devam etmeyeceği için içindeki sıkılganlık duygusu ortadan kalkmış olacaktır.
 
TEOG  gibi hayatın gerçeği olan sınav sistemine önceden bilgi birikimiyle ilk adımlar atılacak ve sınav öncesi hazırlık çalışmalarına yoğunlaşılacaktır.
 
Öğrencilerin  yaparak-yaşayarak  öğrenmesini ve hatta başarabilme güdüsünü harekete geçirmek için uygun fırsatlar verilecek ve öğrenciler araştırmaya,öğrenmeye ve keşfetmeye yönlendirilip bunların sunumunu arkadaşlarına ve öğretmenlerine yapacakları için böylece kendini ifade etme  yeteneği de desteklenmiş olacaktır.
 

TEOG Sınavı Çalışmaları

Bahar Koleji Teog'a Nasıl Hazırlanıyor?

8.sınıf öğrencilerimize ara sınıflarda yapılan etüt çalışmalarından farklı olarak TEOG Hazırlık Programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerimizin bu ortak sınavlarda başarılı olabilmeleri için yoğun, sistemli ve planlı bir çalışma yürütülmektedir.

İçinde bulunduğumuz çağın da gerektirdiği gibi, bilgiyi öğrenme, kavrama, uygulama, analiz ve sentez yapabilme gibi becerilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalarla birlikte, müfredat programı çerçevesinde yoğun akademik çalışma programı uygulanmaktadır.

Klasik yazılı sınavlar, konu tarama testleri ve düzenli deneme sınavları ile yapılan ölçme-değerlendirme sonuçları branş öğretmenleri ve sınıf danışman öğretmenleri tarafından değerlendirilir. Varsa eksikler belirlenir, bu eksiklere göre öğrencilerimiz uygun etütlere ve bire-bir çalışmalara, küçük grup çalışmalarına yönlendirilir. Sonucu takip edilir. TEOG Hazırlık Biriminin yaptığı haftalık toplantılarda öğrencilerimiz tüm ders öğretmenleri tarafından ortak görüşle değerlendirilir, gerekli tedbirler zamanında alınarak çözüm odaklı çalışılmaktadır.

Hafta İçi 5 Gün    15:25 – 17:30    (Konu tekrarları ve test çözümü ile dersleri pekiştirme)

Cumartesi Günü   09:00 – 13:00   (Konu tekrarları ve test çözümü ile dersleri pekiştirme)

Cumartesi Günü   13:20 – 15:40   (Öğrencimizin eksik olduğu konulardan kendi isteği doğrultusunda veya ders öğretmenin isteğine göre bire-bir özel dersler verilir)

Saatleri arasında programlı ders etütlerinde;

Konu tekrarları, bire – bir ve küçük gruplarla konu anlatımı, bire-bir ve genel soru çözümü çalışmaları yapılmaktadır.

Bahar Koleji Teog Hazırlık& Birebir İlgi

Teknolojinin hızla geliştiği çağda değişen Genel Sınav Sistemleri artık sadece bilgi içerikli sorularla öğrenci seçmemekte; bilgiyi öğrenebilen, analiz edebilen, bilgiler arası yorumu yapabilen, kısacası bilgiyi yaşamın her alanında kullanabilen düşünen öğrencileri seçmeye yönelik değişim göstermiştir.

Bu nedenle Bahar Kolejinde TEOG Sınav sisteminin gerektirdiği; bilgiyi aktarma, analiz etme ve aynı zamanda, aktarılan bilgiyi yorumlama çalışmalarına büyük özen gösteriyoruz. 8. Sınıf öğrencilerimize, sınav stresi ile baş edebilmeleri ve karşılaşabilecekleri zorlukların üstesinden gelebilmeleri için Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık birimimizin tam zamanlı olarak öğrencilerimizin yanında olmalarını sağlıyor, öğrencilerimize düzenlediğimiz program dahilinde sınav kaygısı ve stresi üzerine seminerler düzenliyoruz.

Yeni sınav sistemini dikkate alarak tasarlanan konu kavrama ve değerlendirme kaynaklarını titizlikle seçip, gösteriş amaçlı kaynak kalabalığına yol açmıyoruz.

Öğrencilerimizi, deneyimli eğitim kadrosu sayesinde yoğunlaştırılmış teog programları ve kamp çalışmalarıyla dışarıdan ek ders almadan ve dershaneye gitmeye ihtiyaç duymadan hazırlıyoruz.
İlgili yetenek ve hedef planlamasına uygun kişisel gelişim ve lise tanıtımları yaparak öğrencilerimizin lise tercihlerini yapmalarında yardımcı oluyoruz.

Teog Programları

 • Etütlerde öğrencilerimizin elde ettiği kazanımların pekiştirilmesi amaçlanır.
 • Etütlerde etkileşimli akıllı tahtalarda interaktif ders anlatımları ve öğrencilerin aktif katılımları sağlanır.
 • Etüt derslerinde farklı kaynaklar takip edilerek farklı soru tipleri ile kazanımların kontrolü yapılır.
 • Kazanımların en üst seviyede öğrenilip kullanılması hedeflenir.

 • Aslı SÜNGER

  Aslı SÜNGER

  Din Kültürü Öğretmeni

 • Aslıhan USTABAŞ

  Aslıhan USTABAŞ

  Müzik Öğretmeni

 • Neslihan ERKOÇ

  Neslihan ERKOÇ

  Sosyal Bilgiler Öğretmeni

 • Elinur ERKUMRU

  Elinur ERKUMRU

  Görsel Sanatlar Öğretmeni

 • Eslen AYDOĞAN

  Eslen AYDOĞAN

  Beden Eğitimi Öğretmeni

 • Mehtap ÖZTÜRK

  Mehtap ÖZTÜRK

  Matematik Öğretmeni

 • Aslı SÖĞÜT DEMİREL

  Aslı SÖĞÜT DEMİREL

  İngilizce Öğretmeni

 • Senem KISMET ÖZCAN

  Senem KISMET ÖZCAN

  İngilizce Öğretmeni

 • Fatma Güneş YILDIRIM

  Fatma Güneş YILDIRIM

  Fransızca Öğretmeni

 • Şule YILMAZ DEMİRCAN

  Şule YILMAZ DEMİRCAN

  Fransızca Öğretmeni

 • Engin AVCI

  Engin AVCI

  Fen ve Teknoloji Öğretmeni

 • Büşra ÇAMUR

  Büşra ÇAMUR

  Türkçe Öğretmeni

 • Dilan BOYRAZ

  Dilan BOYRAZ

  Türkçe Öğretmeni

 • Gözde DOĞRUER

  Gözde DOĞRUER

  Matematik Öğretmeni

 • Yasemin KARADERELİ

  Yasemin KARADERELİ

  Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

 • Hande BAKICI

  Hande BAKICI

  İngilizce Öğretmeni

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2014 Ankara Bahar Koleji Bu Sitenin Tasarım ,Yazılım ve Barındırma Hizmeti FSB Teknoloji Tarafından Sağlanmıştır.