İLKOKUL

Previous
Next

Bahar Kolejinde 1.- 4. Sınıf  

Sınıflarımız 16-18 kişilik olup,
 
Sınıfların hepsinde akıllı tahta mevcuttur.
 
Öğrencilerimize, ödev saatlerinde kendi sınıf öğretmeni ile beraber ödevleri yapma imkanı sunuyoruz.
 
Şarkılarla, masallarla, oyunlarla ve bilmecelerle öğrenilen okuma - yazma çalışmaları artık öğrencileri korkutmuyor. Öğrencilerimiz eğlenirken de öğrenebiliyorlar.
 
Her ses öğrenimi sonrasında yapılan pekiştirici etkinliklerle okuma - yazma kısa sürede ve kalıcı olarak öğreniliyor. 6  gruba ayırdığımız sesler sırasıyla öğretilmektedir. Rakamlar ve sesler dokunularak  hissettiriliyor. Ses ve rakamlar puzzle ile pekiştiriliyor.
 
Her sese özel yapılmış şarkılarla öğrencimiz her ses sonrası müzikle birlikte eğlenerek sesi kavramış oluyor. Ses  slaytları ve sunumları ile çocukların birden fazla hitap ederek kalıcı öğrenme sağlanıyor.
 
Cümle kurmaya başlayan öğrencilerimiz artık okuma - yazma biliyor ve okuduğunu yazabiliyorlar.Sonrasında izlenecek ilk yol, kitap okuma sevgisini öğrencilerimize okuma saatleri düzenleyerek kazandırmaktır. Böylece tüm öğrencilerimiz iyi bir okur olacaktır.
 
İlk matematik alıştırmaları yaptırdığımız öğrencilerimiz matematiği korkulu ve zor bir ders olarak görmekten vazgeçecek; çünkü rakamlar ve toplama alıştırmalarını öğrencilerimizle görsel öğelerle, sunum ve slaytlarla destekleyeceğimiz için öğrencimiz matematiğin de kolay bir ders olduğunu kendisi görecektir.
 
Öğrencilerimiz bütün bu eğitim çalışmalarını yaparken akıp giden hayattan uzak kalmadan aile ve okul ortamında nelere dikkat edilmesi gerektiğini yaşayarak öğrenecektir.
 

 

 • Meltem DOĞAN

  Meltem DOĞAN

  Beden Eğitimi Öğretmeni

 • Merve ERDOĞAN

  Merve ERDOĞAN

  Sınıf Öğretmeni

 • Umut Şule KARATAY

  Umut Şule KARATAY

  Sınıf Öğretmeni

 • Oya DOĞAN

  Oya DOĞAN

  Sınıf Öğretmeni

 • Deniz YETİM

  Deniz YETİM

  İngilizce Öğretmeni

 • Bilge KARADAĞ

  Bilge KARADAĞ

  Sınıf Öğretmeni

 • Elinur ERKUMRU

  Elinur ERKUMRU

  Görsel Sanatlar Öğretmeni

 • Sena EYÜPOĞLU

  Sena EYÜPOĞLU

  Müzik Öğretmeni

 • Aslı SÜNGER

  Aslı SÜNGER

  Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğrt.

 • Şule YILMAZ DEMİRCAN

  Şule YILMAZ DEMİRCAN

  Fransızca Öğretmeni

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2014 Ankara Bahar Koleji Bu Sitenin Tasarım ,Yazılım ve Barındırma Hizmeti FSB Teknoloji Tarafından Sağlanmıştır.