Teog Çalışmaları

Teog Çalışmaları

 

TEOG Sınavı Çalışmaları

Bahar Koleji Teog'a Nasıl Hazırlanıyor?

8.sınıf öğrencilerimize ara sınıflarda yapılan etüt çalışmalarından farklı olarak TEOG Hazırlık Programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerimizin bu ortak sınavlarda başarılı olabilmeleri için yoğun, sistemli ve planlı bir çalışma yürütülmektedir.

İçinde bulunduğumuz çağın da gerektirdiği gibi, bilgiyi öğrenme, kavrama, uygulama, analiz ve sentez yapabilme gibi becerilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalarla birlikte, müfredat programı çerçevesinde yoğun akademik çalışma programı uygulanmaktadır.

Klasik yazılı sınavlar, konu tarama testleri ve düzenli deneme sınavları ile yapılan ölçme-değerlendirme sonuçları branş öğretmenleri ve sınıf danışman öğretmenleri tarafından değerlendirilir. Varsa eksikler belirlenir, bu eksiklere göre öğrencilerimiz uygun etütlere ve bire-bir çalışmalara, küçük grup çalışmalarına yönlendirilir. Sonucu takip edilir. TEOG Hazırlık Biriminin yaptığı haftalık toplantılarda öğrencilerimiz tüm ders öğretmenleri tarafından ortak görüşle değerlendirilir, gerekli tedbirler zamanında alınarak çözüm odaklı çalışılmaktadır.

Hafta İçi 5 Gün    15:25 – 17:30    (Konu tekrarları ve test çözümü ile dersleri pekiştirme)

Cumartesi Günü   09:00 – 13:00   (Konu tekrarları ve test çözümü ile dersleri pekiştirme)

Cumartesi Günü   13:20 – 15:40   (Öğrencimizin eksik olduğu konulardan kendi isteği doğrultusunda veya ders öğretmenin isteğine göre bire-bir özel dersler verilir)

Saatleri arasında programlı ders etütlerinde;

Konu tekrarları, bire – bir ve küçük gruplarla konu anlatımı, bire-bir ve genel soru çözümü çalışmaları yapılmaktadır.

Bahar Koleji Teog Hazırlık& Birebir İlgi

Teknolojinin hızla geliştiği çağda değişen Genel Sınav Sistemleri artık sadece bilgi içerikli sorularla öğrenci seçmemekte; bilgiyi öğrenebilen, analiz edebilen, bilgiler arası yorumu yapabilen, kısacası bilgiyi yaşamın her alanında kullanabilen düşünen öğrencileri seçmeye yönelik değişim göstermiştir.

Bu nedenle Bahar Kolejinde TEOG Sınav sisteminin gerektirdiği; bilgiyi aktarma, analiz etme ve aynı zamanda, aktarılan bilgiyi yorumlama çalışmalarına büyük özen gösteriyoruz. 8. Sınıf öğrencilerimize, sınav stresi ile baş edebilmeleri ve karşılaşabilecekleri zorlukların üstesinden gelebilmeleri için Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık birimimizin tam zamanlı olarak öğrencilerimizin yanında olmalarını sağlıyor, öğrencilerimize düzenlediğimiz program dahilinde sınav kaygısı ve stresi üzerine seminerler düzenliyoruz.

Yeni sınav sistemini dikkate alarak tasarlanan konu kavrama ve değerlendirme kaynaklarını titizlikle seçip, gösteriş amaçlı kaynak kalabalığına yol açmıyoruz.

Öğrencilerimizi, deneyimli eğitim kadrosu sayesinde yoğunlaştırılmış teog programları ve kamp çalışmalarıyla dışarıdan ek ders almadan ve dershaneye gitmeye ihtiyaç duymadan hazırlıyoruz.
İlgili yetenek ve hedef planlamasına uygun kişisel gelişim ve lise tanıtımları yaparak öğrencilerimizin lise tercihlerini yapmalarında yardımcı oluyoruz.

Teog Programları

  • Etütlerde öğrencilerimizin elde ettiği kazanımların pekiştirilmesi amaçlanır.
  • Etütlerde etkileşimli akıllı tahtalarda interaktif ders anlatımları ve öğrencilerin aktif katılımları sağlanır.
  • Etüt derslerinde farklı kaynaklar takip edilerek farklı soru tipleri ile kazanımların kontrolü yapılır.
  • Kazanımların en üst seviyede öğrenilip kullanılması hedeflenir.

Resim Galerisi

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2014 Ankara Bahar Koleji Bu Sitenin Tasarım ,Yazılım ve Barındırma Hizmeti FSB Teknoloji Tarafından Sağlanmıştır.