Cumartesi Okulu

Cumartesi Okulu

Eğitim ve öğretim bir süreçtir, aynı zamanda davranış çeşitliliği ve değişikliği ile bir bütündür. Bu bağlamda; çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirilmesi, özgüveni yüksek, ideal ve hedefleri olan bireyler olabilmeleri için Cumartesi günleri okul dışı sosyal aktiviteler önem kazanmaktadır.

 

Cumartesi okulunda;

 

İlkokul öğrencilerimiz için satranç, drama, piyano eğitimi, masa tenisi, spor, dans, kil çalışması, yağlı boya çalışması, ebru, origami, boyama gibi öğrencilerimizi mutlu edecek ve kişisel gelişimlerini artırıcı çalışmalar yapılmaktadır. Bunun yanında da öğrencilerimizin hafta içi eksik kaldıkları derslerden özel ders imkanı sunulmaktadır.

 

8. Sınıf 

Sınav Çalışmaları

Bahar Koleji Sınav'a Nasıl Hazırlanıyor?

8.sınıf öğrencilerimize ara sınıflarda yapılan etüt çalışmalarından farklı olarak sınav Hazırlık Programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerimizin bu ortak sınavlarda başarılı olabilmeleri için yoğun, sistemli ve planlı bir çalışma yürütülmektedir.

İçinde bulunduğumuz çağın da gerektirdiği gibi, bilgiyi öğrenme, kavrama, uygulama, analiz ve sentez yapabilme gibi becerilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalarla birlikte, müfredat programı çerçevesinde yoğun akademik çalışma programı uygulanmaktadır.

Klasik yazılı sınavlar, konu tarama testleri ve düzenli deneme sınavları ile yapılan ölçme-değerlendirme sonuçları branş öğretmenleri ve sınıf danışman öğretmenleri tarafından değerlendirilir. Varsa eksikler belirlenir, bu eksiklere göre öğrencilerimiz uygun etütlere ve bire-bir çalışmalara, küçük grup çalışmalarına yönlendirilir. Sonucu takip edilir. Sınav biriminin yaptığı haftalık toplantılarda öğrencilerimiz tüm ders öğretmenleri tarafından ortak görüşle değerlendirilir, gerekli tedbirler zamanında alınarak çözüm odaklı çalışılmaktadır.

Hafta İçi 5 Gün    15:25 – 17:30    (Konu tekrarları ve test çözümü ile dersleri pekiştirme)

Cumartesi Günü   09:00 – 13:00   (Konu tekrarları ve test çözümü ile dersleri pekiştirme)

Cumartesi Günü   13:20 – 15:40   (Öğrencimizin eksik olduğu konulardan kendi isteği doğrultusunda veya ders öğretmenin isteğine göre bire-bir özel dersler verilir)

Saatleri arasında programlı ders etütlerinde;

Konu tekrarları, bire – bir ve küçük gruplarla konu anlatımı, bire-bir ve genel soru çözümü çalışmaları yapılmaktadır.

 

 

Resim Galerisi

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2014 Ankara Bahar Koleji Bu Sitenin Tasarım ,Yazılım ve Barındırma Hizmeti FSB Teknoloji Tarafından Sağlanmıştır.