Öğrenci Kulüpleri

Öğrenci Kulüpleri

   Ankara Bahar Kolejinde öğrencilerimizin her kademe için ulaşması hedeflenen akademik becerilerin yanı sıra, çok yönlü ve topluma uyumlu bireyler olmalarını önemsiyoruz. Bahar Koleji birçok ilgi alanına yönelik olarak kulüp seçimi ile ilgili çok sayıda alternatifi öğrencilere sunmaktadır.

   Kulüpler, okulumuzun başlıca hedeflerinden olan öğrencilerin sosyal, duygusal, psikomotor ve dil gelişim becerilerine katkı sağlar. Tüm    gelişim alanları birbiri ile ayrılmaz bir bütündür. Araştırmalar, bireylerin sosyal, duygusal, psikomotor açıdan bir bütün olarak geliştirilmesi    gerektiğini göstermektedir. Kulüp etkinlikleri, akademik çalışmaların yapıldığı bir günde öğrenci için dinlendirici ve eğitici bir saattir. Kulüp    etkinliklerinin ilgi ve yetenekler doğrultusunda seçilmesi başarıyı getirerek öğrenciye keyif verecektir. Bu yatkınlık alanının getireceği başarı, özgüveninin de gelişmesini sağlayacaktır.

    Öğrencilerimiz aynı zamanda kulüp saatlerinde diğer sınıflardaki akranlarıyla da bir araya gelerek sosyalleşme sürecini zenginleştirmektedir.  Aynı ilgi alanına sahip arkadaşlarıyla ortak paylaşımlar öğrenciler için dinlendirici ve keyif vericidir. Aynı zamanda okula aidiyeti arttırır, öğrencinin yaratıcılığını geliştirir ve ortaklaşa bir şey üretme çizgisine ulaşmasını sağlar. Öğrenciler, neyi sevdiği ve neye ilgi duyduğunu keşfederek üretmenin hazzına ve motivasyonuna ulaşır.

     Kulüp etkinliklerinde her ders saatinin bir öncekinin üzerine devam etmesi sonucu bir ürün ya da performans ortaya çıkar. İlgi ve yetenekleri doğrultusunda öğrencinin kararları göz önüne alınarak yapılan kulüp seçimi dikkatle yapılmalı ve kulübe devamlılık sağlanmalıdır.

Resim Galerisi

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2014 Ankara Bahar Koleji Bu Sitenin Tasarım ,Yazılım ve Barındırma Hizmeti FSB Teknoloji Tarafından Sağlanmıştır.