ESKİŞEHİR GEZİSİ

Haberler

ESKİŞEHİR GEZİSİ

 Bahar Koleji

Eskişehir & Odunpazarı Gezisi

(21 EKİM 2017)

 

Sabah saat 05:30’da okulunuzun önünde buluşarak Eskişehir’e hareket. Türkiye’de işlenebilir Lületaşı çıkarılan ve Türkiye’nin ilk arabası Devrim Arabası’nın da üretildiği ilkler şehri Eskişehir’e varış. İlk durağımız Eskişehir’in Osmanlı dönemindeki yerleşim yeri olan Odunpazarı. Tarihi evleri ve sokakları ile ünlü Odunpazarı’ nda, Atlıhan, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi görülecektir. Öğle yemeği molası. Yemekten sonra balmumu müzesinin görülmesi. Günümüze kadar gelebilmiş, tamamı Türk yapımı olan Devrim Arabası’ nın görülmesi. Bilim ve deney merkezi ziyareti. Öğrencilerin, bilimin sonsuz dünyasını keşfettiği merkezde, dinozorların yaşamından ses, ışık, su, hava, uzay , mekanik ve enerjiye kadar olan sergiler ve düzenekler yer alıyor. Öğrencilerin yaş seviyelerine uygun olarak deney aletleri sınıflandırılmakta, onların en iyi şekilde öğrenmesi ve eğlenmesi için farklı sunumlar yapılmaktadır. Tur süremiz grubun özelliğine göre değişmekte olup yaklaşık 1 saat sürmektedir.

 

Eskişehir’in kültürel ve tarihi mirasını gördükten sonra, şehrin içinden geçen etkileyici Porsuk Çayı’nı görmeye gidiyoruz. Şehrin içinde yapılan yeni düzenlemelerle Porsuk Çayı üzerinde dileyen misafirlerimiz tekne, gondol turuna katılabilir. Son durağımız şehrin içinde apayrı bir şehir olarak inşa edilen içerisinde Türkiye’nin ilk yapay plajını da barındıran kentin simgesi haline gelmeye aday Kent Park’ın ziyareti. Serbest zaman ardından Ankara’ya hareket. Gerekli molalarla Ankara’ya dönüş. Başka bir gezide buluşmak üzere vedalaşma.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·         Ulaşım

·         Çevre gezileri 

·         Bilim ve deney merkezi giriş ücreti

·         Uzay evi giriş ücreti

·         Balmumu müzesi giriş ücreti

·         Öğle yemeği

·         Dönüş akşam yemeği

·         Rehberlik hizmeti

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

·         Özel Harcamalar

·         Tekne turu

GEZİ ÜCRETİ:165.00

 

Not: GEZİ MİNİMUM 30 KİŞİ KATILIMINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

 

KONTENJANLARIMIZ SINIRLIDIR.

 

SON BAŞVURU 06 EKİM 2017 CUMA GÜNÜDÜR.

 

Resim Galerisi

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2014 Ankara Bahar Koleji Bu Sitenin Tasarım ,Yazılım ve Barındırma Hizmeti FSB Teknoloji Tarafından Sağlanmıştır.