AVRUPA EĞİTİM VE KÜLTÜR PROGRAMI

English Zone

AVRUPA EĞİTİM VE KÜLTÜR PROGRAMI

 

ÖZEL ANKARA BAHAR İLKOKULU/ORTAOKULU

12-19 HAZİRAN 2017

AVRUPA EĞİTİM VE KÜLTÜR PROGRAMI

(AMSTERDAM-BRÜKSEL-PARİS-LÜKSEMBURG-KÖLN)

PROGRAM İÇERİĞİ:

1. Gün  12 HAZİRAN 2017            ANKARA -  İSTANBUL AMSTERDAM

Ankara iç hatlar terminalinde 05:00 da buluşma ve THY nin TK7241 sefer sayılı 06:30 uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket  Sabiha Gökçen havalimanına varışımız 07:30 , Ardından THY nin TK1961 sefer sayılı 08:30 uçağı ile Amsterdam ‘a  hareket. Yerel saat ile 11:15’da varış ve Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Amsterdam Halk Kütüphanesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele hareket ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün  13 HAZİRAN 2017            AMSTERDAM

Sabah kahvaltısı sonrasında Marken & Volendam ve Yel Değirmenleri turumuzu ( veya Grand Holland turu )gerçekleştiriyoruz. Tur bitiminde serbest zaman, Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. Gün  14 HAZİRAN 2017            AMSTERDAM – BRÜKSEL

Sabah kahvaltının Ardından Brüksel’e gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Van Gogh köyü’nü geziyoruz. Ardından Brüksel’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası, Atomium ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasındadır. Daha sonra otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. Gün  15 HAZİRAN 2017            BRÜKSEL – BRUGES - PARİS

Sabah kahvaltının ardından Paris’e gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Brugge gezimizi yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Paris’e varış sonrası panoramik şehir turu. Yarım günlük panoramik şehir gezisinde Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı, Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Alexandre III Köprüsü, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Orsay Müzesi, Louvre Sarayı ve Müzesi, Chatelet Meydanı, Ile de la Cité ve Notre Dame Katedrali, St. Michel Meydanı ve Çeşmesi, Vendome Meydanı, Madlen Kilisesi, Grand Palais Petit Palais ,Comedie Francais, parfüm müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün  16 HAZİRAN 2017            PARİS

Sabah kahvaltısının ardından Eyfel Kulesi ve Seine Nehri turumuzu yapıyoruz. Tam günlük turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eyfel Kulesine çıkıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine Nehri Gezisi’ne çıkıyoruz. Bu tekne gezisi sırasında panoramik şehir turumuz sırasında da gördüğümüz bazı önemli binaları farklı bir açıyla tekrar görme fırsatı bulacağız. Örnek olarak: Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmakta. Nehir gezisi sonrası şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesine fünikülerle çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından, vergisiz parfüm, saat ve hediyelik eşyaları alabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz. Benlüx Mağazasından sonra, Lüksemburg Bahçelerini görmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Lüksemburg Bahçelerini gördükten sonra turumuz sona eriyor. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6. Gün  17 HAZİRAN 2017            PARİS - DİSNEYLAND

Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden hareket ile dünyanın en güzel hayal şehrine gidiyoruz. Main Street ve 19.yüzyıl Amerikan Kasabaları, serenat yapan berberler, Disney kahramanlarının geçit töreni… Frontierland'da başı boş bir maden trenine binip maden kuyuları ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarına ulaşacagiz... Daha sonra teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan karayip Korsanlarını izleyeceğiz. Dileyenler zaman makinesi ile zaman içinde bir yolculuk veya yıldız savaşlarına bizzat katılarak ya da uzay gemisine binerek aya kadar ulaşabilecekler… ve daha niceleri … Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar. Program sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün  18 HAZİRAN 2017            PARİS - LÜKSEMBURG 

Sabah kahvaltısının ardından Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Yol güzergâhı üzerinde olan Remich & Shengen turumuzu gerçekleştiriyoruz, tur sonrası Lüksemburg’a varıyoruz ve Panoramik Lüksemburg şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında Petrus vadisini, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, şehir katedralini, Dükler sarayını görme imkânına sahip olacaksınız.  Tur bitiminde otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

8. Gün  19 HAZİRAN 2017            LÜKSEMBURG  – KÖLN -  İSTANBUL-ANKARA

Sabah kahvaltısı ardından Köln’e hareket. Varış sonrası yapılacak şehir turumuzda Gotik Katedrali, alışveriş caddeleri ve Rhein Nehri Köln’de görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin belirleyeceği saatte Köln Havalimanına transfer ve THY nin TK 1684 sefer sayılı uçuşu ile 16:30 da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına varışımız 20:40 ardından THY nin TK 7258 sefer sayılı uçuşu ile 23:30 da Ankara‘ya hareket ediyoruz. Varışımız 00:30. Turumuzun sonu.

 

OTELLERİMİZ:

Amsterdam           3* Ibis Schipol Airport

Bruksel                  4* Novotel Grand Off City

Paris                       3* Ibis Nogent Sur Marne

Luxembourg            4* Novotel Kirchberg


EĞİTİM PROGRAMI İÇERİĞİ:

·         İngilizce/Fransızca günlük tutma,

·         Oda arkadaşı ile yazılı olarak günün değerlendirilmesi,

·         Kütüphane ziyareti ( kütüphanede kitap okuma/yabancılara sormak üzere anket hazırlama )

·         Gezdiği yerler hakkında soru- cevap dönütleri

·         Okul ziyareti ( okulda derse katılma)

·         Gördüğünü Anlat-Tahmin Et oyunu (İngilizce/Fransızca)

·         Günlük hayat deneyimleri ( bireysel alışveriş yapma-yemek isteme vb.)

·         Beğendiği yerin resmini çizip arkadaşlarına anlatma ( İngilizce / Fransızca)

·         Program sonunda öğrencilerimize katılım belgesi verilecektir.

Ayrıca katılan öğrencilerimize, programa katılmadan önce okulumuzda hazırlık eğitimleri yapılacaktır.

NOT:

Program mininum 20 kişi olması dahilinde yapılacaktır. Ödemelerde taksit seçeneği vardır.

Ayrıntılı  bilgi için okulumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 KONTENJANLARIMIZ SINIRLIDIR.

 

Resim Galerisi

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2014 Ankara Bahar Koleji Bu Sitenin Tasarım ,Yazılım ve Barındırma Hizmeti FSB Teknoloji Tarafından Sağlanmıştır.