CAMBRIDGE SINAVLARI BAŞLIYOR

English Zone

CAMBRIDGE SINAVLARI BAŞLIYOR

 Sayın Veli,

 

Bugün küreselleşme olarak tarif edilen ve sınırların çeşitli nedenlerle ortadan kalktığı bir dünyada yaşamaktayız. İçinde bulunduğumuz bu dünyada insanlar arası iletişim hayatın temelini oluşturmaktadır. Bu iletişimde de hemen hemen tüm ülkelerde İngilizce dili kullanılmaktadır. Uluslararası platformda yer edinebilmek, uluslararası kuruluşlarda görev alabilmek ve akademik hayatta ilerleyebilmek için yabancı dil öğrenmek kuşkusuz ki en temel mihenk taşıdır.

İngilizce öğrenmek artık yaşantımızın bir parçası haline gelmiş ve hayatımızın her aşamasında kullanabileceğimiz ve yeni ufuklar açacak bir olgu olmuştur.

Bu kapsamda, Bahar Koleji olarak, öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak amacıyla gerek yurt içi gerekse de yurt dışı projeler hazırlayarak bu yaşlarda hayata hazırlayarak 18 milyon öğrencinin içerisinde ön sıralarda yer alarak hayata daha avantajlı olmaları yönünde çaba harcanmaktadır.

Bu çerçevede, Cambridge Üniversitesinin bir kolu olan Dil Eğitimi ve Değerlendirme Bölümünün hazırlamış olduğu (Dinleme, Konuşma ve Yazma) yı kapsayan ve dünyada 130 ülkede 5 milyon öğrencinin katıldığı bir sınav Aralık 2015 tarihi ilk haftası 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıfları için okulumuzda yapılması planlanmaktadır.

Temel amacımız, öğrencilerimizin seviyelerini tespit ederek, onları ilerideki yaşamlarında önlerine çıkacak TOEFL ve IELTS sınavlarına hazırlamak ve bu sınavlarla ilgili bir farkındalık yaratarak daha şimdiden onların akademik kariyerleri esnasında önlerine çıkacak bu sınavlara hazırlayarak onları motive etmektir.

Bilindiği gibi yurt dışında gerek üniversite okumak veya akademik kariyer yapmak için bu iki sınavdan birinde başarılı olmak gerekmektedir.

Sonuç olarak, çocuklarımızın başarısı okulumuzun başarısıdır felsefesinden hareket ederek, velilerimizden tüm öğrencilerimizi bu yönde motive etmelerini ve eksiz katılımlarının sağlanmasını sizlerden arzu ediyoruz.

Saygılarımızla.

 BAHAR KOLEJİ İNGİLİZCE ZÜMRESİ

Resim Galerisi

Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz. © 2014 Ankara Bahar Koleji Bu Sitenin Tasarım ,Yazılım ve Barındırma Hizmeti FSB Teknoloji Tarafından Sağlanmıştır.